Informacja dla rodzica

Czego nauczy się Twoje dziecko?

Dzieci w wieku 6-10 lat mają zwykle za sobą pierwsze doświadczenia z nowymi technologiami i internetem. Najczęściej dotyczą one grania w gry, oglądania bajek i filmików, instalacji gier na urządzeniu, przeglądania stron związanych z rozrywką (kanały telewizyjne w sieci, serwis You Tube, Vimeo) oraz serwisów społecznościowych*.

Program MegaMisja pozwoli najmłodszym dzieciom poznać zasady bezpiecznego, mądrego korzystania z technologii. Uczestnicy nauczą się m.in. jak odpowiedzialnie korzystać z internetu, jakie treści można w nim udostępniać, jak chronić swoją prywatność, przestrzegać netykiety i praw autorskich, znaleźć wiarygodne informacje, tworzyć i obrabiać proste grafiki, dźwięki i filmy.

Wiemy, że dzieci uwielbiają gry, dlatego zadania edukacyjne oparliśmy na mechanizmie gier (stąd nazwa: grywalizacja). W pozytywny sposób chcemy dzieci motywować do zdobywania wiedzy, budowania cyfrowych kompetencji i zbierania punktów wymienianych na nagrody dla świetlicy. Angażujące dla najmłodszych jest nie tylko gromadzenie punktów, ale przede wszystkim wciągająca fabuła – historia o Julce, Kubie i niesfornym psotniku zamieszkującym cyfrowe laboratorium. Zadania w programie zbudowane są w taki sposób, by dzieci ze sobą współpracowały, a nie rywalizowały.

Program jest realizowany na terenie świetlic szkolnych.

Zaangażowanie dzieci: ok. 1 godz./tydzień.