2024-04-21

Teatr profilaktyczny

26 marca uczniowie klas IVb, Va, Vb oraz VIb wyjechali do RCK w Kołobrzegu, gdzie uczestniczyli w spektaklu profilaktycznym „Dzieci@sieci” przygotowanym przez Teatr Profilaktyczny „Alert” z Wrocławia. Aktorzy w ciekawy i wyrazisty sposób przedstawili historię nastolatków, którzy od najmłodszych lat żyją w świecie Internetu. Uświadomili widzom, że cyberprzestrzeń bywa bardzo niebezpieczna i należy nauczyć się w niej funkcjonować, dbając o swoje bezpieczeństwo. Przestrzegali przed nadmierną ufnością w wirtualnym świecie i pokazali konsekwencje czyhających w nim zagrożeń. Spektakl nawiązywał do cyberprzemocy i skutków, jakie niesie ze sobą podszywanie się pod innych w Internecie. Poruszał problem hejtu oraz uczył korzystania we właściwy sposób z portali społecznościowych, skłaniał do refleksji nad rolą przyjaźni, potrzeby akceptacji, radzenia sobie z przeciwnościami. Uczył, że nic nie zastąpi realnego kontaktu z drugim człowiekiem.