2022-07-14

Wycieczka pod hasłem "Ciężka praca popłaca"

Jeszcze raz wracamy do końcówki roku szkolnego przedstawiając Wam fotorelację z dwudniowej wycieczki Gdańsk – Reda, w której uczestniczyli zawodnicy naszego klubu. Była to nagroda dla dzieci i młodzieży za ciężką i sumienną pracę w roku szkolnym 2021/2022. W integracyjnej imprezie turystyczno – edukacyjno – profilaktycznej wzięło udział 50 członków klubu. Była to wycieczka pod hasłem „Ciężka praca popłaca”, na którą klub otrzymał dotację z Gminy Ustronie Morskie, za co serdecznie dziękujemy.

W pierwszym dniu odbyło się zwiedzanie Gdańska z przewodnikiem – członkom klubu przybliżone zostały tradycje, zabytki kultury i historia miasta. W drugim dniu uczestnicy wycieczki udali się do parku wodnego w Redzie, gdzie bawili się doskonale.

Podczas wyjazdu dzieci miały możliwość spędzenia ze sobą czasu, dzięki czemu wzmocniły się ich relacje koleżeńskie. Dodatkową atrakcją dla dzieci było ognisko z muzyką na żywo, podczas którego śpiewali piosenki i wzięli udział w zabawach integracyjnych. Uczestnicy wyjazdu przygotowali także plakaty promujące zdrowy styl życia (niektóre z prac można obejrzeć w naszej fotorelacji) oraz wysłuchali informacji dotyczących niszczącego wpływu nikotyny, alkoholu i narkotyków na organizm człowieka oraz z czym wiąże się nadużywanie telefonów komórkowych. Przez dwa dni dzieci miały możliwość zobaczenia jak w atrakcyjny i aktywny sposób można spędzać czas wolny. Przed zawodnikami „Sokoła” kolejny wyjazd, tym razem na koniec wakacji wyjadą na obóz sportowo – rekreacyjny w góry. Na organizację obozu dla 40 osobowej grupy dzieci klub także otrzymał dofinansowanie z Gminy Ustronie Morskie. Dziękujemy władzom Gminy, że tak bardzo dbają o młodych sportowców.

Cała fotorelacja z wycieczki dostępna na fb UKS "Sokół".