Smacznie, zdrowo i kolorowo! - warsztaty KOWR
W dniach 8–10 czerwca w naszej szkole odbywały się warsztaty edukacyjne organizowane przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa (KOWR), skierowane do uczniów klas I–V. Celem zajęć było promowanie zdrowego stylu życia oraz kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych już od najmłodszych lat. Uczniowie uczestniczyli w interesujących zajęciach poświęconych zasadom zdrowego odżywiania, które prowadziła dietetyk pani Aleksandra Kołodziejczak. Podczas spotkań dzieci miały okazję wysłuchać ciekawego słuchowiska oraz bajki edukacyjnej dotyczącej zdrowych nawyków żywieniowych. Dużym zainteresowaniem cieszyła się część praktyczna warsztatów. Uczniowie samodzielnie przygotowywali zdrowe i smaczne smoothie z owoców oraz warzyw, uczestniczyli również w degustacji mleka ekologicznego, zorganizowanej w ramach programu „Owoce i warzywa w szkole”. Serdecznie dziękujemy organizatorom oraz prowadzącej za przygotowanie ciekawych i inspirujących zajęć, które w atrakcyjny sposób zachęcały uczniów do dbania o zdrowie i właściwe odżywianie.





























