2026-06-02

Edukacja z wojskiem

W ramach programu „Edukacja z Wojskiem” uczniowie klas VII–VIII uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez żołnierzy Wojska Polskiego. Celem spotkania było kształtowanie postaw patriotycznych, zwiększenie świadomości w zakresie bezpieczeństwa oraz przygotowanie młodzieży do właściwych zachowań w sytuacjach zagrożenia.

Podczas zajęć uczniowie zdobyli wiedzę na temat zasad udzielania pierwszej pomocy, reagowania w sytuacjach kryzysowych oraz znaczenia obronności i bezpieczeństwa państwa. Prowadzący w atrakcyjny sposób przedstawili również specyfikę służby wojskowej oraz zadania realizowane przez Siły Zbrojne RP. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów i stanowiły wartościowe uzupełnienie działań wychowawczo-profilaktycznych szkoły.