2021-09-18

Sprzątaliśmy świat

Tradycyjnie we wrześniu,  już po raz 28 na terenie Polski, odbyła się akcja „SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA 2021", prowadzona pod patronatem fundacji Nasza Ziemia. Nasza szkoła bierze w niej udział od samego początku. W szkolnej kronice z roku 1993/94 możemy przeczytać: „Samorząd szkolny zorganizował sesję naukową Sprzątanie Świata z udziałem przedstawicieli  Urzędu Gminy, służby zdrowia i  Urzędu Morskiego”. W piątek, mimo nie najlepszej pogody, porządkowaliśmy nadmorski park, tereny nad rzeczką i plażę. Akcja sprzątania świata to wspólna lekcja poszanowania środowiska, jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja dotycząca segregacji odpadów oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.