2021-10-01

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia ( World Multiplication Table Day) to akcja edukacyjna, która odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia. W tym roku Egzaminacyjny Patrol złożony z uczniów klasy 5b, pod opieką Agnieszki Porożyńskiej i Katarzyny Skrzypkowiak, sprawdzał „tabliczkową wiedzę” radnych naszej gminy. Okazało się, że taka zamiana ról - „młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają” - jest często bardziej stresująca dla…dorosłych. W egzaminie z tabliczki mnożenia wzięli też udział uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły, osoby które bezbłędnie odpowiedziały na pytania otrzymały certyfikaty i tytuły Eksperta Tabliczki Mnożenia.