2021-11-09

Szkoła do hymnu

10 listopada, dzień przed Narodowym Świętem Niepodległości, o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewamy „Mazurka Dąbrowskiego”. W ten sposób społeczność szkolna włączy się we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Z uwagi na trwający stan epidemii odśpiewanie hymnu odbędzie się w mniejszych grupach/klasach, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Po odśpiewaniu hymnu nastąpi rozstrzygnięcie konkursu literackiego „Moja mała Ojczyzna, jestem jej częścią”. Wezmą w nim udział uczniowie nagrodzeni i wyróżnieni oraz uczniowie klas, które mają w tym czasie język polski. Aby podkreślić rangę święta należy pamiętać o dostosowaniu stroju do okazji, zachęcamy do przypięcia kokardy narodowej (kotylionu).