2021-11-12

Narodowe Święto Niepodległości

Obchodzimy 103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W ramach obchodów odprawiono Mszę Świętą w intencji Ojczyzny, wzięły w niej udział poczty sztandarowe Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Ustroniu Morskim, OSP w Ustroniu Morskim oraz Związku Żołnierzy Wojska Polskiego.
Zaszczyt reprezentowania  społeczności szkolnej w obchodach Święta Niepodległości przypadł w udziale uczniom klas 8. Opiekunem Pocztu Sztandarowego była pani Katarzyna Marchowiecka, uczniowie reprezentujący szkołę w poczcie sztandarowym: Bartłomiej Ciania - chorąży, Justyna Klimorowska i Małgorzata Zając - asysta pocztu oraz Korneliusz Kręglewski, Mateusz Świecki, Julia Dziewulska, Oliwia Piekarz, Julia Stępień i Angelika Plesiak.
Po mszy odbył się koncert Orkiestry Dętej Morka i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.