2022-01-21

Ferie zimowe

 Od poniedziałku 31 stycznia br. uczniowie rozpoczną zimowy wypoczynek. W województwie zachodniopomorskim ferie trwają od 31 stycznia do 13 lutego 2022 r. W załączniku znajduje się plan zajęć, które będą odbywały się podczas ferii w naszej szkole.
Bezpieczeństwo podczas zimowego wypoczynku 
Niezależnie od tego, czy uczniowie będą wyjeżdżać na zorganizowany wypoczynek, czy spędzą ferie w domu, ważne jest zachowanie podstawowych zasad i przepisów bezpieczeństwa. Dotyczą one zarówno przemieszczania się, jak również różnych form aktywności i odpoczynku. 
Dzieciom w zimowych zabawach powinni towarzyszyć dorośli opiekunowie. Do zabaw i aktywności na świeżym powietrzu należy wybierać tylko bezpieczne, najlepiej specjalnie wyznaczone do tego miejsca. Nie wolno zjeżdżać na sankach w pobliżu drogi ani przywiązywać ich do samochodu czy ciągnika rolniczego. Zorganizowanie w ten sposób kuligu na drogach publicznych jest nie tylko niezgodne z przepisami, ale przede wszystkim jest niebezpieczne dla jego uczestników. 
Rodzice i opiekunowie powinni również zwracać uwagę na bezpieczeństwo dzieci wybierających się na spacer, szczególnie w warunkach ograniczonej widoczności. Warto przypomnieć podstawowe zasady poruszania się po drogach oraz wyposażyć najmłodszych w elementy odblaskowe.