2022-05-01

Sukcesy rowerowych drużyn

29 kwietnia odbył się w naszej szkole powiatowy etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych. Konkurs składał się z następujących konkurencji: test wiedzy, test skrzyżowań, jazda rowerem w miasteczku ruchu drogowego, jazda sprawnościowa rowerem po torze przeszkód oraz  zadania z pierwszej pomocy przedmedycznej. Z dumą informujemy, że obie nasze drużyny, startujące w swoich grupach wiekowych okazały się najlepsze, zajmując pierwsze miejsca. W klasyfikacji indywidualnej w grupie starszej zwyciężyła Zuzanna Bolechowska, miejsce drugie zajęła Małgorzata Zając, a trzecie Korneliusz Kręglewski.  W grupie młodszej trzecie miejsce zajął Dominik Schlegel, drugi był Kacper Matejek. Aż pięć z sześciu rowerów, które były nagrodami dla najlepszych uczestników turnieju, trafiło w ręce uczniów naszej szkoły. W składzie zwycięskiej drużyny są jeszcze Julia Kotlińska i Zuzanna Zatorska, a do turnieju przygotował uczniów Tadeusz Winnik. Naszych zawodników czeka teraz etap wojewódzki, na którym będą reprezentowali nie tylko szkołę, ale także powiat kołobrzeski. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!