2022-05-25

Egzamin ósmoklasisty - matematyka

Egzamin ósmoklasisty z matematyki 2022 już zakończony. Trwał 100 minut i  składał się  z 19 zadań, niektóre miały formę zamkniętą, inne otwartą. Tych ostatnich było w tym roku tylko 4. Za całość można uzyskać 25 punktów. Według relacji uczniów egzamin był dość łatwy. Nie zabrakło zadań, w których trzeba było wykorzystać twierdzenie Pitagorasa, obliczyć prędkość czy wykazać się znajomością cech podzielności przez 3. Nieco więcej trudności przysporzyło zdającym zadanie z przekątną rombu i objętością graniastosłupa. W tym roku egzamin ósmoklasisty zdawało w naszej szkole 14 uczniów z Ukrainy, wprowadzono dla nich dodatkowe dostosowania, na matematyce instrukcja i treść zadań zapisane były w języku ukraińskim. Jutro ostatni dzień egzaminu – język obcy.