2022-06-01

Jabłko czy cytryna?

1 czerwca 2022r. po raz kolejny Młodzieżowy Patrol Drogowy ze Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Ustroniu Morskim, w ramach relizacji zadań Szkolnego Programu Wychowawczo - Profilaktycznego zorganizował akcję pn. „Jabłko czy cytryna” pod hasłem „Bezpieczna droga dziecka do szkoły”. Jest to hasło  Ogólnopolskiej Kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”.  Akcja nie mogła się obyć bez funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego z KPP w Kołobrzegu. Uczniowie, coroczną akcją przypominają kierowcom o zachowaniu szczególnej ostrożności  w okolicach szkół. Każde dziecko chce bezpiecznie dotrzeć do szkoły oraz wrócić z niej do domu. Funkcjonariuszowi biorącemu udział w akcji, zapewniającemu nam na co dzień  bezpieczeństwo na drodze, składamy serdeczne podziękowania. W tym roku nasze działania wspomagał asp. sztabowy Robert Krawczyk z WRD KPP w Kołobrzegu.  Uczniowie, którzy wzięli udział w akcji: Julian Stachowski kl. IIIb, Katarzyna Skonieczna kl. IIIb,Zuzanna Nowak z kl. Va, Amelia Szulecka kl. Va, Filip Tomczyk kl. Vc, Angelika Plesiak kl. VIIIa, Bartosz Kameduła kl. VIIIa,  Bartosz Górnowski kl. VIIIb. Organizatorem i koordynatorem była  pedagog szkolny Agnieszka Małetko.