2022-06-06

Młodzi astronomowie obserwowali nocne niebo

Uczniowie należący do koła fizyczno-astronomicznego, które działa w ramach projektu Fabryka Kompetencji Kluczowych,  uczestniczyli w nocy astronomicznej. W piątkowy wieczór spotkali się w szkole, najpierw by uczestniczyć w warsztatach plastycznych, których rezultatem były pomalowane przez uczniów piękne planety naszego układu słonecznego. Później z niecierpliwością czekali na chwilę, kiedy już będzie ciemno i przyjadą miłośnicy astronomii: panowie Darek i Adrian. Panowie przywieźli swoje teleskopy, przez które mogliśmy podziwiać księżyc i gwiazdy, trochę inaczej niż gołym okiem. Szczególne mega wrażenie zrobił na nas księżyc. Przyglądaliśmy się mu do chwili, gdy zniknął za horyzontem. Jednemu z uczniów udało się zrobić zdjęcie księżyca telefonem przez teleskop. Wrażeń było tak dużo, że nie mogliśmy zasnąć. Rano uczniów zmęczonych, ale zadowolonych odebrali rodzice.
(zdjęcia księżyca wykonał p. Dariusz Sadowski)