2022-06-24

Wehikułem czasu do średniowiecza

9 czerwca 2022 roku uczniowie klas piątych należący do Bractwa Rycerskiego zaprezentowali uczniom klas trzecich przygotowaną przez siebie dramę historyczną. Wspólnie przenieśli się do początków Polski i mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę historyczną. Trzecioklasiści musieli rozpoznać, które elementy dramy są  legendą „O Lechu, Czechu i Rusie”,  a które bajką. Wszyscy mieli okazję pomóc rycerzom w rozwiązywaniu zagadek. Wspólnie spędzony czas okazał się dobrą zabawą a historia ciekawą przygodą. Na zakończenie spotkania można było przymierzyć hełm rycerza czy przekonać się jak ciężkie są elementy zbroi np. kolczugi wykonanej przez uczniów z koła historycznego. Tłem do dramy był własnoręcznie wykonany przez uczniów fragment zamku.  Praca młodych historyków została doceniona wielkim zachwytem młodszych kolegów.