2015-02-26

Przydatne strony o bezpieczeństwie w Internecie

Sieciaki
Ciekawa, różnorodna i bardzo przydatna strona dla dzieci i rodziców o bezpieczeństwie w sieci.

eSafetyKit
Jest to miejsce dla wszystkich, którzy chcą być bezpieczni w Internecie. Na stronie tej można znaleźć gry, zabawy oraz quizy o bezpiecznym surfowaniu w sieci. Dodatkowo, w zakładce „materiały do pobrania”, dostępne są do ściągnięcia na komputer m.in.: tapety, elementarz dla dzieci dotyczący bezpieczeństwa w Internecie, a także poradnik dla rodziców.

Dziecko w Sieci
Kampania w zakresie bezpieczeństwa w Internecie: liczne multimedia, kursy e-learningowe

Dyżurnet
Dążenie do usunięcia internetowych treści nielegalnych z udziałem dzieci lub skierowanych przeciwko bezpieczeństwu dzieci i młodzieży.

Helpline
Pomoc młodym Internautom w sytuacjach zagrożenia oraz podczas korzystania z telefonów komórkowych.

Safer Internet
Program promocji bezpiecznego korzystania z nowych technologii i Internetu wśród dzieci i młodzieży.