3 - 4 marca

„Noc historyczna z filmem” - nocny maraton filmowy dla uczniów gimnazjum zainteresowanych historią.

3 - 5 marca
Rekolekcje wielkopostne - fotoreportaż w fotogalerii.

6 marca

Spotkanie uczniów klas V i II gimnazjum z przedstawicielem OSP - szkolenie w ramach programu "Młodzież zapobiega pożarom".

7 marca
Spotkanie uczniów klas III gimnazjum z przedstawicielami Zespołu Szkół Społecznych im. Z. Herberta w Kołobrzegu.
Uczniowie szkoły podstawowej obejrzeli film "Strzeż się nieznajomych".

10 marca
Uczniowie szkoły podstawowej brali udział w konkursie języka angielskiego "Mix"

11 marca
Dzisiaj odbył się konkurs języka niemieckiego "Mix". Brali w nim udział uczniowie szkoły podstawowej.
W ramach programu "Bezpieczeństwo w szkole" odbyło się spotkanie uczniów klas I-III i IV-VI z funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Kołobrzegu. Tematem spotkania była bezpieczna droga ucznia do szkoły. Na zakończenie spotkania dojeżdżający uczniowie otrzymali opaski oraz znaczki odblaskowe.

13 marca
W szkolnych eliminacjach konkursu "Młodzież zapobiega pożarom" brali udział uczniowie klas V i II gimnazjum. Po zaciętej walce i dogrywkach, do dalszej rundy konkursu zakwalifikowali się: Krzysztof Crosby, Patrycja Brzezińska i Patryk Orzeł ze szkoły podstawowej oraz Jessika Żolik, Ewa Jermakowicz i Michał Basarab z gimnazjum. Zwycięzcy zostali nagrodzeni medalami i dyplomami. Gratulacje!
Z wielką radością informujemy o sukcesie Igi Supińskiej, która została Mistrzem Ortografii w V Międzygimnazjalnym Konkursie Ortograficznym. Konkurs odbył się w Gimnazjum nr 1 w Kołobrzegu. Do rywalizacji o tytuł najlepszego ortografa przystąpili najlepsi uczniowie gimnazjum z powiatu kołobrzeskiego. Uczestnicy pisali tekst ze słuchu, związany z życiem i twórczością Zbigniewa Herberta. Gratulujemy również sukcesu Magdalenie Sanockiej, która zajęła III miejsce. Bardzo cieszy nas fakt, że uczennice naszego gimnazjum zdominowały podium. Dziewczyny, wszyscy jesteśmy z Was bardzo dumni!

14 marca
W dniu dzisiejszym odbył się drugi etap ( ponadwojewódzki ) konkursu organizowanego przez Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Szczecinie pt. „ Kobiety w mojej rodzinie. Opowieść z najnowszą historią w tle. Doświadczenia świadka historii”, w którym brała udział uczennica kl. II C gimnazjum Ewa Jermakowicz, otrzymując wyróżnienie. Serdeczne gratulacje!

17 marca
W ramach programu profilaktycznego uczniowie klas IV - VI uczestniczyli w spektaklu "Wyprawa do króla", a uczniowie gimnazjum obejrzeli przedstawienie pt "Metamorfoza".

18 marca
Gimnazjaliści z klas III już po raz ostatni przed egzaminem zewnętrznym zmierzyli się z zadaniami próbnego egzaminu w części humanistycznej.
W dniu dzisiejszym w porcie wojennym w Kołobrzegu, gimnazjaliści uczestniczyli w uroczystości opuszczenia bandery na wycofywanej jednostce SG-325. Ten okręt Morskiego Oddziału Straży Granicznej był ostatnią tego typu jednostką w Kołobrzegu. Zadania wycofywanych okrętów przejmują jednostki nowej generacji o większych możliwościach bojowych oraz szerszym zakresie działań. Uczniowie mieli okazję porównać jednostki współczesne z okrętami już wycofanymi.
Następnie gimnazjaliści udali się do Muzeum Oręża Polskiego, gdzie obejrzeli jedne z najbogatszych w kraju (po muzeum warszawskim) niezwykle interesujące zbiory militariów.

19 marca
Trzecioklasiści z gimnazjum przystąpili do próby egzaminu w części matematyczno - przyrodniczej, a szóstoklasiści rozwiązywali zadania sprawdzianu próbnego. Po sprawdzeniu i analizie uczniowie dowiedzą się, co jeszcze należałoby powtórzyć przed egzaminami zewnętrznymi.
Uczniowie klas III gimnazjum uczestniczyli w Powiatowych Targach Edukacyjnych dla szkół gimnazjalnych w ZS im. H. Sienkiewicza w Kołobrzegu. Zapoznali się tam z ofertą edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych naszego regionu.

20 - 25 marca
Wiosenna przerwa świąteczna
Niech Wam Mili będzie wiosennie,
słonecznie, świątecznie!
Niech cieszą Wasze oczy kolorowe pisanki
i wielkanocne baranki.
Niech się w Śmigus Dyngus woda na Was leje,
a wielkanocny zając przyniesie radość i nadzieję.

27 marca
O godzinie 9.00 najlepsi matematycy naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur 2008" oraz w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego "Kangurek". Życzymy powodzenia!

Drużyna z naszej szkoły podstawowej pokonała drużynę ze Szkoły Podstawowej w Rusowie i wywalczyła udział w Powiatowym Konkursie Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Gratulacje!

28 marca
Uczniowie naszej szkoły mieli okazję podpatrzyć pracę dziennikarzy w jednej z kołobrzeskich gazet. W ramach prowadzonych w szkole warsztatów dziennikarskich Tropem Lisa, gimnazjaliści wybrali się do redakcji Kulisów Kołobrzeskich, gdzie mieli okazję zobaczyć dziennikarzy przy pracy. Poznali poszczególne sekcje i działy redakcji, dowiedzieli się, jak funkcjonuje współczesna gazeta, w jaki sposób jest finansowana oraz jak powstają kolejne numery. Redaktor naczelny opowiedział gimnazjalistom również o zawodzie dziennikarza, wskazał cechy, które są w nim szczególnie przydatne, udzielił kilku dobrych rad i wskazówek. Uczniowie wrócili do szkoły bogatsi o nowe doświadczenia i informacje, które z pewnością wykorzystają przy tworzeniu kolejnych numerów dwutygodnika Na Fali.

31 marca
Uczniowie klas IV i V wzięli udział w olimpiadzie z języka polskiego "Olimpus".
O godz. 16.30 odbyło się spotkanie rodziców klas VI i III gimnazjum, na którym zostały przedstawione procedury organizowania i przeprowadzania sprawdzianu i egzaminu gimnazjalnego. A od 17.00 - kolejny Dzień Otwarty.