4 grudnia

Na apelu dla klas I - III SP nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu ogłoszonego przez Mały Samorząd na nazwę sali do zabaw ruchowych wyposażonej w ramach programu "Radosna Szkoła". Najwięcej głosów otrzymała nazwa "Siódme niebo", której autorką jest Ania Radka - uczennica klasy I. Gratulujemy pomysłu!

Uczniowie klas I - II SP bawili się dzisiaj na przedstawieniu Mikołajkowym, które odbyło się w sali kinowej GOK, a uczniowie klas III - VI i gimnazjum z okazji Mikołajek obejrzeli film "Epoka lodowcowa 3".

Zwycięzcy etapu szkolnego Konkursu Języka Polskiego z elementami Historii brali dzisiaj udział w etapie rejonowym tego konkursu. Życzymy powodzenia Wioli Bartczak, Kewinowi Kudlińskiemu i Sylwii Andrzejewskiej.

Już niedługo młodzież gimnazjalna będzie wybierać szkołę średnią. Placówki ponadgimnazjalne chcąc przyciągnąć młodzież reklamują się w czasie dni otwartych. Trzecioklasiści z gimnazjum pojechali do Zespołu Szkół Mechanicznych w Kołobrzegu na świąteczny festyn gastronomiczny. Zaproszeni gimnazjaliści byli zachwyceni. W szkole panowała doskonała atmosfera, a dni otwarte były bardzo dobrze przygotowane. Uczniowie ze szkoły przygotowali dla wszystkich gimnazjalistów miłą niespodziankę – poczęstunek, który był jednocześnie podsumowaniem projektu unijnego: „Gastronomia moją szansą”.

5 grudnia

Sylwia Andrzejewska, Kewin Kudliński i Michał Gorczyński brali dzisiaj udział w etapie rejonowym Konkursu Matematycznego z Elementami Przyrody. Życzymy jak najlepszych wyników!

7 grudnia

Uczniów klas I - III szkoły podstawowej odwiedził dzisiaj Mikołaj z dwoma pomocnikami. To Mały Samorząd zrobił najmłodszym niespodziankę!

Uczniowie gimnazjum odwiedzili Zespół Szkół Ekonomiczno-Hotelarski w Kołobrzegu, po to aby wziąć udział w wielkim świątecznym kiermaszu charytatywnym organizowanym dla Mai Pęcak, dziewczynki u której wykryto nowotwór złośliwy gałki ocznej. Dodatkowo gimnazjaliści zwiedzili budynek, poznali pełną ofertę dydaktyczną szkoły, a także zapoznali się z zasadami naboru na poszczególne kierunki.

10 grudnia

W dniu dzisiejszym do kolejnego sprawdzianu próbnego przystąpili szóstoklasiści. Tym razem towarzyszyli im rodzice, którzy dopiero teraz tak naprawdę poczuli atmosferę sprawdzianu. O godz. 10.00 odbył się próbny egzamin gimnazjalny również z udziałem rodziców.

11 grudnia

Drużyna dziewcząt ze szkoły podstawowej dzielnie walczyła w Mikołajkowym Turnieju piłki siatkowej, który odbył się w Goleniowie. Więcej w dziale "Sport w szkole" oraz w Fotogalerii.

15 grudnia

Reprezentacje naszej ,,podstawówki" po raz pierwszy wzięły udział w zawodach unihokeja w ramach MISTRZOSTW POWIATU, które odbyły się w Drzonowie. Więcej w dziale "Sport w szkole".

Uczniowie klasy III a i III c gimnazjum pojechali do Koszalina na lodowisko. Były to godziny nie tylko dobrej zabawy spędzonej w klasowym gronie, ale także czas nauki, która niekiedy kończyła się boleśnie. Zmęczeni, lecz szczęśliwi gimnazjaliści powrócili do domu.

18 grudnia

Dzisiaj nastąpiło uroczyste otwarcie kompleksu boisk sportowych "Orlik 2012". Pierwsza część uroczystości, ze względu na zimową aurę, odbyła się na sali gimnastycznej.  Program artystyczny w wykonaniu naszych uczniów zakończył się występem Strażackiej Orkiestry „MORKA" z Ustronia Morskiego. Pani Dyrektor wręczyła osobom, które przyczyniły się do powstania kompleksu, pamiątkowe podziękowania.

A potem nawet siarczysty mróz nie przeszkodził w przecięciu biało - czerwonej wstęgi oraz w wykonaniu celnych strzałów na bramkę. "Ustroniaczka" nie miała szans :).

19 grudnia

Grupa naszych sportowców brała udział w Międzynarodowym Mitingu Lekkoatletycznym, który odbył się w Neubrandenburgu.

21 grudnia

Tradycyjnie, jak co roku, odbył się Szkolny Kiermasz Świąteczny ze smacznym ciastem, pierogami, kartkami i ozdobami świątecznymi. Równocześnie trwał Dzień Otwarty.

Ukazał się kolejny numer Na Fali. Na muzycznym tronie zasiadł Elvis Presley, dokładnie prześwietlona została Marysia Poznańska. Poznaliśmy urzekającą historię parku w Rusowie, wiemy już, co to jest Emo, ubawiliśmy się czytając listy do Kopytka.

22 grudnia

Przed przerwą świąteczną spotkaliśmy się na sali gimnastycznej, gdzie obejrzeliśmy piękne przedstawienie jasełkowe. Fotoreportaż w galerii zdjęć.

Życzymy wszystkim świąt białych, pachnących choinką i pomarańczami, skrzypiących śniegiem pod butami, spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze. Świąt dających radość i odpoczynek oraz nadzieję na nowy rok.

Wypoczęci i gotowi do pracy spotkamy się w poniedziałek - 4 stycznia!