1 lutego

Dla uczniów klas IV - VI na sali gimnastycznej odbyła się żywa lekcja historii „Od Mieszka I do Bolesława Krzywoustego, czyli podróż przez Polskę pierwszych Piastów”. Treść spektaklu zawierała informacje dotyczące kultury duchowej i materialnej dawnych Słowian. Aktorzy dali pokaz walk wojowników słowiańskich: bitwa pod Cedynią, najazd Brzetysława Czeskiego i najazd Henryka V. Scenki historyczne  odgrywane były z udziałem publiczności, Uczniowie brali również udział w konkursach z nagrodami, którymi były denary  B. Chrobrego. Odbyła się także prezentacja oręża: zbroje, kolczugi, hełmy, miecze, tarcze, topory, można było przymierzyć stroje i uzbrojenie.

2 lutego

Odbyły się dwa apele podsumowujące pracę szkoły w I półroczu: dla klas I - III SP i dla klas IV - VI. Oprócz przedstawienia przez przedstawicieli samorządów uczniowskich wyników klasyfikacji śródrocznej mieliśmy przyjemność obejrzeć spektakl "Królowa Śniegu" przygotowany przez uczniów klasy III a oraz scenki kabaretowe "Zmagania z lekturami" przygotowane przez uczniów klas VI.

Dziewczęta z klas VI uczestniczyły w spotkaniu "Między nami - kobietkami".

3 lutego

Uczniowie klas szóstych przystąpili do sprawdzianu próbnego przygotowanego przez wydawnictwo Operon.

5 lutego

Julia Darabasz i Alicja Haratyk zadebiutowały w Wojewódzkim Turnieju Mini Piłki Siatkowej dziewcząt klas IV o Puchar Dyrektora OPP I Dyrektora SP NR 6 w Kołobrzegu. Nasze dziewczęta dzielnie walczyły z drużynami z Kołobrzegu, Koszalina i Kamienia Pomorskiego. Zostały sklasyfikowane na XIII miejscu.

7 lutego

W auli Gimnazjum nr 1 w Kołobrzegu odbył się międzygimnazjalny konkurs CZAR SZKOLNYCH PAR. W konkursie wzięli udział uczniowie reprezentujący szkoły z powiatu i miasta Kołobrzeg. Zawodnicy musieli wykazać się wiedzą z przedmiotów matematyczno – przyrodniczych, a jednocześnie umiejętnością skutecznego porozumiewania się i efektywnego współdziałania w zespole.  Konkurs składał się m.in. z krzyżówek liczbowych i literowych, dwóch  gier planszowych, zawodnicy musieli rozwiązywać problemy fizyczne i układać puzzle.

Naszą szkołę na konkursie reprezentowali Alan Konarski z kl. II A i Igor Struszczak z II B, po zaciętym pojedynku nasz zespół zajął V miejsce z niewielką stratą punktową do drużyn na czołowych miejscach.

W przerwie, gdy komisja sędziowska  liczyła punkty, został przeprowadzony konkurs Kalambury, a na zakończenie wszyscy uczestnicy z rąk Pani Dyrektor otrzymali nagrody.

Pierwszoklasiści z gimnazjum świetnie bawili się na kołobrzeskim lodowisku.

8 lutego

Rozpoczęła się sesja egzaminacyjna dla uczniów klas II gimnazjum. Dzisiaj przystąpili do części humanistycznej, jutro część matematyczno - przyrodnicza, a wczwartek zakończą egzaminem z języka obcego. Tegoroczni drugoklasiści są pierwszym rocznikiem w naszej szkole, który ma możliwość wyboru języka na egzaminie.

9 lutego

Na apelu podsumowującym pracę w I półroczu w gimnazjum przedstawiciele samorządu uczniowskiego zapoznali uczniów z wynikami klasyfikacji śródrocznej, a koło teatralne przedstawiło współczesną wersję utworów Adama Mickiewicza "Świtezianka" i "Lilije".

10 lutego

Uczniowie klasy V a pojechali na lodowisko, a potem odwiedzili pizzerię, gdzie mogli skonsumować własnoręcznie wykonaną pizzę.

Dzisiaj odbyły się bale karnawałowe: już od rana bawili się najmłodsi uczniowie, późnym popołudniem klasy klasy IV - VI, a wieczorem gimnazjaliści.

11 lutego

Uczniowie II klas gimnazjum na spotkaniu z uczniami klas II szkoły podstawowej dzielili się swoją wiedzą na temat zimowego dokarmiania ptaków. Przygotowana przez Alana Konarskiego, Mateusza Jabłońskiego, Wojciecha Skowronka, Kamila Małkowskiego, Maksyma Michałowskiego i Igora Struszczaka prezentacja była jednym z elementów realizowanego przez uczniów gimnazjum projektu edukacyjnego zatytułowanego : Jak pomóc ptakom przetrwać zimę. Dzięki gimnazjalistom, ich młodsi koledzy mogli dowiedzieć się jakie ptaki najczęściej odwiedzają nasze karmniki, czym je karmić, a czego dawać im nie należy. Poznali też ciekawe strony internetowe poświęcone ptakom, na których można wziąć udział w ptasich quizach, zgadywankach czy kolorowankach. Prowadzący spotkanie Igor i Maksym nawiązali dobry kontakt z uczniami szkoły podstawowej, ucząc ich także jak pokazać w języku migowym nazwy takich ptaków jak bocian czy wróbel. Na zakończenie wychowankowie Pani Anny Szostek zaśpiewali piosenkę o ptakach.

Noc z piątku na sobotę była dla grupy gimnazjalistów Anglojęzyczną nocą filmową. Uczniowie pod opieką p. Hanny Caban i p. Sylwii Budnej nie tylko oglądali filmy w wersji oryginalnej, ale brali także udział w quizach i dramach prowadzonych w języku Szekspira.

Od poniedziałku rozpoczynamy długo oczekiwane ferie zimowe. Wszystkim życzymy zasłużonego wypoczynku oraz wielu wrażeń podczas korzystania z oferty programu przygotowanego na ferie.