3 lutego

Uczniowie klas VI przedstawili uczniom klas I - III szkoły podstawowej spektakl "Królewna Śmieszka". Humor, stroje i profesjonalna gra młodych aktorów oczarowała najmłodszych widzów.

7 lutego

Drużyna dziewcząt z gimnazjum zajęła III miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Siatkowej. Gratulacje! (więcej w dziale Sport w szkole)

10 lutego

Drużyna chłopców ze szkoły podstawowej zdobyła II miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Mini Piłce Siatkowej. Brawo! (więcej w dziale Sport w szkole)

13 lutego

W dniu dzisiejszym Dominika Dziewiałtowicz brała udział w wojewódzkim etapie Konkursu Polonistycznego dla uczniów gimnazjum, a dwa dni temu (11 lutego) Natalia Aleksiak walczyła o tytuł laureata konkursu Języka Polskiego z Elementami Historii dla uczniów szkoły podstawowej. Życzymy jak najlepszych wyników obu dziewczętom - wyniki ok. 27 lutego!

14 lutego

Uczniowie klas I – III szkoły podstawowej wzięli udział w balu karnawałowym. Zabawę prowadził duet Kulki, który zapewnił wszystkim dzieciom świetną zabawę połączoną z komicznymi występami oraz emocjonującymi konkursami. Pyszny poczęstunek przygotowali jak zwykle niezawodni rodzice. W tym dniu wszyscy obdarowywali się wykonanymi przez siebie walentynkami.

A uczniowie klas IV - VI bawili się na dyskotece karnawałowo- walentynkowej. Za organizację odpowiedzialni byli uczniowie klas szóstych, którzy przygotowali nie tylko oprawę muzyczną, ale także uatrakcyjnili całą imprezę konkursami. W czasie balu odbyły się nagradzane słodkimi upominkami trzy konkurencje: jedzenie pączków na czas, taniec na gazecie oraz kreatywny strój karnawałowy.

Rywalizacja we wszystkich trzech konkurencjach była zaciekła, ale bardzo radosna. W konkursie polegającym na zjedzeniu jak największej ilości  pączków w ciągu jednej minuty  niestety nie można było wytypować zwycięzcy, ponieważ nikt nie przekroczył „bariery’ jednego zjedzonego pączka. Nawet największe łasuchy nie dawały rady. Drugi konkurs to taniec w parach na gazecie. W tej konkurencji uczestnicy wykazali się pomysłowością i ogromną sprawnością fizyczną o czym świadczą pamiątkowe zdjęcia. W tej konkurencji na składanej gazecie najdłużej wytrwali Oliwia Bujniewicz i Patryk Kosmala, którzy zdobyli pierwszą nagrodę. W konkurencji na najbardziej pomysłowy i samodzielnie wykonany strój niezaprzeczalne gratulacje należą się Michalinie Grzywnowicz, która zdobyła pierwszą nagrodę. Słodkie nagrody otrzymali również: Alicja Haratyk, Julia Wincza, Zuzanna Ziber, Adrianna Żubert, Oliwia Żytowiecka, Weronika Stępień, Mateusz Barycki, Patryk Kosmala. Zabawę była bardzo udana.

15 lutego

Najmłodsi uczniowie szkoły podstawowej byli na operetce pod tytułem Okruszek Nieba w wykonaniu aktorów łódzkiej sceny muzycznej. Widowisko składało się z ciekawej fabuły oraz wesołych piosenek. Aktorzy występowali w pięknych strojach i w otoczeniu barwnej scenografii.

Trzej główni bohaterowie: zając Jakitaki, miś Miska Miodu oraz lis Puszysty Ogonek zastanawiają się, gdzie można znaleźć "okruszek nieba". Postanawiają go poszukać i zobaczyć, jak wygląda. Podczas wędrówki spotykają wiele osób i przeżywają ciekawe przygody. Odwiedzają m.in. Kraków ze Smokiem Wawelskim, rozmawiają z krakowską kwiaciarką, zaglądają też na Giewont, gdzie spotykają górala. Nawiązują liczne przyjaźnie i spotykają wiele życzliwych osób. Długo wędrują po kraju, odwiedzając różne jego zakątki w poszukiwaniu "okruszka nieba", aż w końcu sami dochodzą do wniosku, że znajduje się on w ich sercach i sprawia, że są dobrzy, kochający i życzliwi.
Uczniowie wspólnie z aktorami stwierdzili, że najważniejsza w życiu człowieka jest przyjaźń, życzliwość i
 wrażliwość na drugiego człowieka.

16 lutego

Nasi uczniowie uczestniczyli dzisiaj w audycji umuzykalniającej pt. "Podróże muzyczne". Młodzi słuchacze poszerzyli wiedzę dotyczącą instrumentów muzycznych podczas podróży w czasie, przestrzeni i wśród form muzycznych.

21 lutego

Uczniowie klasy VI a wykorzystując ostatnie zimowe dni wybrali się na kołobrzeskie lodowisko. Po intensywnym wysiłku fizycznym posilili się w pizzerii.

22 lutego

Strażacy z OSP Ustronie Morskie przeprowadzili dla uczniów klas V i I gimnazjum szkolenie przeciwpożarowe w ramach Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Celem turnieju jest popularyzacja przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzacji wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiegoEtap gminny tego turnieju odbędzie się 5 marca, a zwycięzcy reprezentować będą naszą szkołę i gminę w turnieju powiatowy.

Uczniowie klas kl. I ab i II ab mieli wykonany w dniu dzisiejszym przegląd stomatologiczny. Za tydzień kolejne klasy udadzą się do Ośrodka Zdrowia.

28 lutego

Uczestnicząc w dzisiejszej audycji umuzykalniającej "Magia w muzyce" uczniowie mogli wyobrazić sobie dosłownie wszystko. Zależało to tylko od fantazji i otwarcia na piękno muzyki.

29 lutego

Uczniowie klas szóstych przystąpili do ostatniego w tym roku szkolnym sprawdzianu próbnego. Sprawdzili swoje wiadomości i umiejętności przed sprawdzianem właściwym, który odbędzie się 5 kwietnia.