2013-10-29

,,I Ty możesz być świętym..."

Z okazji zbliżającej się Uroczystości Wszystkich Świętych w  szkole podstawowej odbył się apel pt.: "I ty możesz być świętym..." Apel miał charakter bardzo radosny bo dzieci przypomniały nam, że święci są wśród nas i że każdy pomimo różnych słabości ma szansę na świętość. Dzieci przedstawiły nam poszczególnych świętych w bardzo zagadkowy sposób. Naszym zadaniem - jako widzów - było rozpoznanie ich po charakterystycznych strojach i  atrybutach, które trzymały w ręku. Wesołe piosenki i wierszyki zachęciły wszystkich słuchających do wspólnego, aktywnego świętowania. Dziękujemy wszystkim dzieciom z klas II, które przygotowały apel i ich rodzicom, którzy je tak pięknie ubrali oraz śpiewającym i grającym na różnych instrumentach dzieciom z kółka misyjnego, że ukazały nam piękno naszych polskich świąt i tak pięknie wprowadziły nas w przeżywanie tych zbliżających się dni zadumy nad życiem naszym i naszych najbliższych. Dzieci powtórzą swój występ w parafii w najbliższą niedzielę tj. 10 listopada dla swoich rodziców, dziadków i wszystkich gości przebywających w Ustroniu Morskim.