2013-11-08

Sukces w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Polsce

Uczniowie klasy II b szkoły podstawowej uczestniczyli w  Powiatowym Konkursie Wiedzy o Polsce  dla klas drugich szkół podstawowych „Polska moja Ojczyzna”, zorganizowanym w Szkole Podstawowej Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Kołobrzegu. Konkurs odbywał się pod patronatem Starosty Kołobrzeskiego Tomasza Tamborskiego.

Bloki tematyczne konkursu:

1.    Podstawowe pojęcia historyczne.

2.    Symbole i barwy narodowe.

3.    Znani i zasłużeni Polacy.

4.    Położenie Polski i jej sąsiedzi.

5.    Typowe krajobrazy Polski, najważniejsze zabytki, parki narodowe.

Naszą szkołę reprezentowali: Lena Michałowska – kapitan drużyny, Damian Kubiak i Kaja Sola

W konkursie wzięli udział uczniowie  pięciu kołobrzeskich szkół oraz nasza. Uczniowie brali udział w dziesięciu konkurencjach. Ich zadaniem było między innymi rozwiązanie krzyżówek, odpowiedź na pytania dotyczące położenia Polski, sąsiadów, zabytków, znajomości mapy Polski, ułożenie herbu Kołobrzegu z puzzli, podanie rozwiązań muzycznych zagadek, znajomość legend o polskich miastach. Reprezentanci naszej szkoły wykazali się wiedzą, szybkością i zaangażowaniem. W tym turnieju zajęliśmy pierwsze miejsce!