2013-11-21

Dzień Tolerancji i Życzliwości

Uczniowie gimnazjum gościli uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej. Spotkanie było zorganizowane z okazji obchodów Dnia Tolerancji i  Życzliwości pod hasłem: „Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji”. Uczniowie gimnazjum i uczestnicy WTZ przedstawili programy artystyczne, odbył się konkurs szalonych fryzur oraz rozgrywki sportowe. Goście zostali oprowadzeni po pracowniach przedmiotowych, wzięli udział w pokazie doświadczeń fizycznych oraz obejrzeli prezentację multimedialną. Na koniec wszyscy zasiedli do wspólnego stołu na słodki poczęstunek. Dla gimnazjalistów była to lekcja otwartości i zaangażowania w kontakcie z drugim człowiekiem, dla uczestników warsztatów doświadczenie realnego uczestnictwa w  życiu społeczności szkolnej. Pani Dyrektor Zespołu Szkół zaprosiła uczestników WTZ na kiermasz świąteczny. Obie strony spotkania wyraziły chęć dalszej współpracy. Wszyscy uczestnicy bawili się doskonale, były to dla nas niezapomniane chwile.