2018-10-19

I edycja Grand Prix Województwa Zachodniopomorskiego i Lubuskiego

Trzy nasze zawodniczki Roksana Hofman, Justyna Klimorowska i Maria Makowska wzięły udział w zawodach pływackich – I edycji Grand Prix Województw Zachodniopomorskiego i Lubuskiego dla szkół podstawowych – roczniki 2006 – 2007. Dziewczyny uzyskały znakomite czasy jednakże wszystkie zajęły najbardziej nielubiane przez sportowców czwarte miejsca…, a do trzecich pozycji zabrakło im tylko po 0,23 – 0,34 sek. Może następnym razem będą miały odrobinę więcej szczęścia. Roksana rywalizowała na dystansie 50 m stylem motylkowym – 37,31 sek.,  Justyna popłynęła 200 m stylem grzbietowym – 3.00,81 min., a Marysia 100 m stylem klasycznym – 1.36,70 min. Nasze dziewczęta zostały wyprzedzone przez zawodniczki z dużych klubów pływackich ze Szczecina, Gryfina, Choszczna i Gorzowa Wielkopolskiego, a pływaczki z klubów z naszego regionu pozostawiły w tyle. Ponadto Roksana i Maria zajęły jeszcze piąte miejsca w drugich konkurencjach – Roksana na 400 m stylem dowolnym – 5.50,56 min., a Maria na 100 m stylem zmiennym – 1.27,70 min. Na tym samym dystansie rywalizowała także Justyna, której przypadła szósta pozycja z czasem 1.28.06 min. Gratulujemy i trzymamy kciuki w następnych startach!