2014-03-28

Moda ekologiczna i szalone fryzury

W dniu 28 marca w szkole podstawowej odbył się - zgodnie z coroczną tradycją - Pokaz Mody Ekologicznej oraz Konkurs na Szaloną Fryzurę. Organizatorem był Samorząd Uczniowski klas IV - VI.
W pokazie Mody Ekologicznej brali udział przedstawiciele klas w rolach modelki i modela. Zadaniem uczniów było przygotowanie projektu stroju dla swoich reprezentantów ze wszystkich dostępnych, ale możliwych do ponownego wykorzystania matreiałów. W konkursie liczyła się pomysłowość oraz kreatywność. Wybrana do reprezentowania klasy para, przedstawiała zrealizowany pomysł w formie gotowych kreacji na "czerwonym dywanie".
W tej części konkursu III miejsce zajęła klasa V a, drugie miejsce VI a, a miejsce pierwsze zdobyła klasa VI b.
W pokazie Szalonych Fryzur duże znaczenie miały umiejętności fryzjerskie oraz wykorzystanie dostępnych ozdób. Uczniowie prezentowali swoje uczesania komisji w składzie: Justyna Kruk, Zuzanna Pryłowska, Oliwia Bujniewicz i Jakub Kurzyński.
Jury postanowiło przyznać : I miejsce Nikoli Siwińskiej, II miejsce Mawlinie Piekarz i miejsce III Karnie Wachowicz.
Gratulujemy wszystkim odwagi, pomysłowości i zaangażowania w projekt obchodów powitania wiosny.