2014-03-31

Czym różni się Arktyka od Antarktyki?

Uczniowie klasy V b w ramach projektu EDUSCIENCE połączyli się za pomocą transmisji video z Polską Stacja Polarną w Hornsundzie. Podczas transmisji dydaktyk Projektu i uczestnik wyprawy polarnej - pani Katarzyna Jankowska - opowiedziała im o podobieństwach i różnicach obu rejonów polarnych. Swoją opowieść ubarwiła zagadkami, prezentacją i filmem.
Polska Stacja Polarna Hornsund bierze aktywny udział w Projekcie EDUSCIENCE. Dzięki bezpośredniej łączności z Hornsundem, podczas lekcji prowadzonych on-line oraz dyżurów pełnionych przez dydaktyka przebywającego na stacji, uczniowie rozmawiają z polarnikami, otrzymując informacje „z pierwszej ręki” na temat warunków panujących w Hornsundzie, realizowanych tam programów naukowych i tego, jak wygląda życie codzienne za kołem podbiegunowym.