2014-04-06

Konkurs plastyczny „Mam już 10 lat – Polska w UE"

Z okazji zbliżającej się dziesiątej rocznicy przystąpienia Polski do struktur Unii Europejskiej Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct Kołobrzeg ogłosił konkurs plastyczny pn. „Mam już 10 lat – Polska w UE". Celem konkursu było upowszechnienie informacji o tym, jak dane miasto, wieś, okolica czy po prostu czyjeś życie  zmieniło się dzięki członkostwu Polski w UE oraz uświadomienie dzieciom, iż pochodzimy z różnych krajów, mówimy różnymi językami, ale naszym wspólnym domem jest Europa w UE”.  Zadaniem uczestników polegało na  sporządzeniu prac będących wypowiedzią artystyczną uczestnika konkursu na temat otaczającego go świata w związku z 10 rocznicą przystąpienia Polski do Unii Europejskiej oraz zmian, jakie  w związku z tym nastąpiły, czy nowych możliwości, które się pojawiły. Prace oceniane były pod względem zrozumienia tematu, pomysłu oraz oczywiście estetyki wykonania. Wśród zwycięzców znaleźli się uczniowie naszej szkoły.

W kategorii wiekowej – szkoły podstawowe klasy I-III

II miejsce zajął Mateusz Olejnik  z klasy II a

III miejsce zajęła Sonia Staszak z klasy II a
wyróżnienie otrzymała  Maria Cholewińska z klasy I a.

Mateusz
    Sonia