2014-05-17

Sportowa parada

17 maja inaugurację VI Europejskiego Tygodnia Sportu rozpoczęła kolorowa parada, w której wzięli udział uczniowie, rodzice i nauczyciele Zespołu Szkół. Podczas przemarszu na stadion paradzie towarzyszyła Strażacka Orkiestra Dęta MORKA. Wśród uczestników wyróżniała się klasa I a w marynarskich strojach, biało - czerwona klasa III b, chętna do zabawy klasa IV z banerem "Będzie zabawa, będzie się działo", V b wyposażona we wstążki do gimnastyki artystycznej, IB, promująca sporty wodne. Ubrani w czepki, zaopatrzeni w płetwy, pływackie okulary i piłki plażowe, propagowali hasło sportowej walki fair play „Wygrywaj bez pychy, przegrywaj bez urazy”. Swój lokalny patriotyzm demonstrowali uczniowie II A, niosąc biało-czerwoną flagę z napisem Ustronie Morskie. W paradzie widoczni byli piłkarze, tancerki z grupy Flou, laureaci konkursu „BIEGNIEMY NA STADION NARODOWY”.  Paradę zamykał, pozdrawiający widzów zając, reprezentujący „szybciej” z olimpijskiej dewizy Citius-Altius-Fortius ( szybciej, wyżej, silniej).

Materiał udostępniony dzięki uprzejności Pana Wojciecha Malinowskiego: