2014-05-18

Święto drugoklasistów

Dzisiaj w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Ustroniu Morskim przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej dzieci z klas drugich szkoły podstawowej. Uroczystość w kościele rozpoczęła się o godz. 10.30. Wydarzenie zgromadziło całe rodziny. Zanim dzieci ubrane w odświętne alby komunijne weszły do kościoła, zostały pobłogosławione przez księdza proboszcza, który podkreślił wagę tego dnia. Głos zabrali również najmłodsi, którzy do tego dnia przygotowywali się przez wiele miesięcy, a także ich rodzice. Wspaniałą oprawę uroczystości przygotowała siostra Vianney'a.
Pierwsza Komunia Święta to wydarzenie, które pozostaje w pamięci wielu na całe życie. Nie przez przypadek odbywa się w maju - miesiącu, w którym wszystko budzi się do życia po zimie, jest kolorowo i słonecznie.