2014-05-19

Podsumowania konkursów

16 maja 2014 r. w Sali Kolumnowej Sejmu odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników konkursu „Moja Polska w 2050 roku” zorganizowanego przez Parlamentarny Zespół ds. Dzieci. W konkursie wzięło udział ok. 4 tys. osób, 280 zakwalifikowało się do ogólnopolskiego finału, wśród nich Wojciech Bielak uczeń klasy II B gimnazjum i p. Elżbieta Rutkowska, pod kierunkiem której powstała wyróżniona praca Wojtka. W finałowej gali uczestniczyli Stanisław Karczewski, Wicemarszałek Senatu RP, prof. Alicja Chybicka, Przewodnicząca Parlamentarnego Zespołu ds. Dzieci, Aleksander Sopliński, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia oraz parlamentarzyści zaangażowani w organizację konkursu. Prace zgłoszone do etapu ogólnopolskiego zostaną opublikowane w kolejnym Zeszycie Zespołów Senackich .

16 maja Katarzyna Kosowska wzięła udział w etapie okręgowym ogólnopolskiego konkursu geologicznego „Nasza Ziemia”. Po ocenie przez jury nadesłanych prac i rozwiązaniu przez uczestników konkursu testu wiedzy geologicznej Kasia znalazła się w gronie uczniów wyróżnionych. Do części teoretycznej konkursu zgłoszono 686 prac z całej Polski.