2014-05-20

Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnym Trójboju i Drużynowym Czwórboju Lekkoatletycznym w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej

W Mistrzostwach Powiatu w Lekkoatletycznym Czwórboju Drużynowym (kl. VI i mł.) i w Indywidualnym Trójboju (kl. V i mł.) udział wzięli uczniowie naszej ,,podstawówki”. Bardzo dobrze spisała się drużyna chłopców w składzie: Daniel MakowskiSzymon MillerKonrad RymarczykRemigiusz KręglewskiArkadiusz TaramasAndrzej Ziólkowski i Adrian Kurczak – rez., która wywalczyła tytuł mistrzów powiatu, a tym samym awans do mistrzostw województwa, które odbędą się 29 maja (czwartek) w Złocieńcu. Drużyna dziewcząt w składzie: Zuzanna PryłowskaNikola SiwińskaOliwia BujniewiczAleksandra BrzózkaMartyna Nowak i Natalia Jurecka została sklasyfikowana na trzeciej pozycji. Uczniowie klas czwartych i piątych brali udział w Indywidualnym Trójboju Lekkoatletycznym, ale nie znamy jeszcze końcowej klasyfikacji. Byli to: Wiktor MakowskiTomasz KotlińskiMartyna NowakNatalia Jurecka i Nikola Mazurewicz. W skład trójboju wchodzą: bieg na 60 m, skok w dal, rzut piłeczką palantową, a w czwórboju dodatkowo bieg na 600 metrów dla dziewcząt i 1000 m dla chłopców.