2014-05-23

„Oskar i Pani Róża” w Internetowym Teatrze TVP

23 maja uczniowie klas VI i uczniowie gimnazjum obejrzeli w Internetowym Teatrze TVP dla Szkół spektakl łódzkiego teatru „Pinokio" zatytułowany „Oskar i Pani Róża" Erica Emanuela Schmitta w reżyserii Ewy Piotrowskiej.
Oskar i pani Róża teatru Pinokio w Łodzi to spektakl szczególny. Listy pisane przez dziesięcioletniego, umierającego chłopca tworzą piękną i mądrą opowieść o wartości życia, miłości i śmierci, którą twórcy spektaklu w niezwykły i delikatny sposób przekazują swoim widzom.
Aktorzy wcielili się w rolę Oskara – 10-letniego chłopca umierającego na białaczkę i Pani Róży – wolontariuszki, która za pomocą przedziwnych opowieści o legendarnych zapaśniczkach pomaga dziecku pogodzić się z nadchodzącą śmiercią.
Nie jest to typowe przedstawienie dla dzieci. Nie ma w nim hucznego, radosnego zakończenia. Nie ma śmiechu i radości. Jest za to bardzo trudny i bolesny temat. Trudny tym bardziej, że dotyka śmierci dziecka.
Oskar i Pani Róża to przepiękna opowieść, która pokazuje, jak skomplikowane są relacje międzyludzkie oraz jaką wartość ma życie. To bardzo delikatny spektakl, który nie pozostawia obojętnym.