2014-05-27

Wyprawa do świata Hobbitów

Przygoda w Wiosce Hobbitów rozpoczęła się od warsztatów cysterskich, na których dzieci wykonały kwiaty z pasków papieru oraz wełniane dywaniki. Wykonane przez siebie prace uczniowie zabrali do domu jako pamiątkę pobytu w Hobbitonie.
Po warsztatach wszystkich przywitał Bilbo Baggins, który podzielił uczestników na dwie Drużyny Pierścienia i każdemu namalował magiczny znak na dłoni. Uczniowie zostali tym samym przyjęci w zaszczytny poczet Hobbitów.
Uczestnicząc w grze terenowej „Hobbit, czyli tam i z powrotem”, uczniowie  musieli wykazać się orientacją w terenie, posługując się mapą oraz znakami na trasie. Na swojej drodze spotykały dobre postacie: Gandalfa, elfów, krasnoludów oraz złe postacie: orków, trolli, upiory i zjawy. Otrzymywały od nich różne zadania do wykonania, m.in. musiały śpiewać, odpowiadać na pytania, pokonywać przeszkody, zdobyć pierścień. Po drodze czyhało dużo niebezpieczeństw i choć dzieci wiedziały, że to tylko magiczny świat baśni, w wielu oczach niejeden raz pojawił się strach, zwłaszcza, gdy zza krzaków niespodziewanie wyskakiwał z wrzaskiem, trzymając maczugę w ręku, kolejny  stwór. Dzieci wykazały się odwagą, gdy z wielkim poświęceniem ratowały swoich opiekunów z opresji. Uwieńczeniem trasy było otrzymanie pierścienia w odwiedzonej po drodze „Kuźni Krasnoluda”.
Po powrocie do wioski świeżo upieczeni Hobbici  w gospodzie „Pod Rozbrykanym Kucykiem” zjedli  posiłek w postaci zupy pomidorowe i pieczonej kiełbaski. Pełni nowych sił, samodzielnie poznawali życie w „Wiosce Hobbitów”. Wchodzili między innymi na „Wieżę Elfów” i do „Domku Hobbita”. Kondycji nabierali ćwicząc na kołach gumowych i wspinając się po rozciągniętych linach.
Dzieci wróciły z wyprawy do świata magii pełne nowych wrażeń.