2014-05-30

Święto Szkoły Podstawowej

30 maja odbyły się obchody Święta Szkoły związane z rocznicą urodzin Marii Konopnickiej, patronki szkoły podstawowej.
Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem „Roty”. Następnie uczniowie obejrzeli część artystyczną: występy uczniów klas I – III szkoły podstawowej połączone ze specjalną oprawą muzyczną oraz przedstawienie kukiełkowe „Na Jagody”.
Po zakończeniu występów rozpoczął się XIV Turniej Wiedzy o Życiu i Twórczości Marii Konopnickiej. Do rywalizacji przystąpiły czteroosobowe zespoły - przedstawiciele klas IV – VI.
W ramach Turnieju przeprowadzono takie konkurencje, jak: „Prawda czy fałsz?”, „Test A B C D”, „Zabawy z gramatyką”, „Poetyckie zagadki”, inscenizacja wierszy Marii Konopnickiej, kalambury oraz konkurencje sprawnościowe „Janko Wędrowniczek” i „Na jagody”.
Uczniowie wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami, klasy zgodnie i głośno dopingowały swoich zawodników. Bezkonkurencyjny okazał się jednak zespół klasy VI b, który trzeci raz z rzędu wygrał Turniej Wiedzy i zdobył statuetkę, co nie udało się dotąd żadnej klasie w historii Turnieju. Gratulacje!