2014-06-05

Mistrz Słownictwa z Języka Angielskiego

W trakcie roku szkolnego 2013/2014 w Szkole Podstawowej było prowadzone działanie polegające na codziennym umieszczaniu jednego słówka w języku angielskim wraz z jego tłumaczeniem na język polski pt. „Słówko Dnia”. Skierowane było do uczniów kl. IV-VI.
Głównym założeniem było zwiększenie zasobu słownictwa, jak i utrwalenie poznanych dotychczas słów z języka angielskiego wśród uczniów. Za cele przyjęto kształtowanie systematyczności u uczniów, jak również budowanie pozytywnego wizerunku przedmiotu oraz motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego.
W dniach 2 - 4 czerwca został przeprowadzony Szkolny Konkurs „Mistrz Słownictwa z Języka Angielskiego”. Zostali wyłonieni najlepsi uczniowie z klas IV, V, VI, którzy opanowali największą liczbę słów ze „Słówka Dnia”.
Tytuł Mistrza zdobyli:
kl. IV - Marta Walkowiak i Rafał Kubiak,