Wyniki XII edycji konkursu literackiego „Moja mała Ojczyzna, jestem jej częścią” czytaj więcej »

11 listopada to ważna data w kalendarzu naszej narodowej historii. 96 lat temu Polska odzyskała niepodległość, a kolejne pokolenia mogły dorastać w wolnej Ojczyźnie. Dziś, po latach, tamte wydarzenia w słowno-muzycznym montażu przedstawili nam uczniowie klas III. Towarzysząca apelowi prezentacja przypomniała sylwetki wielkich Polaków oraz fakty dotyczące rozbiorów, powstań narodowych i wreszcie odzyskania niepodległości.

W drugiej części apelu zostały ogłoszone wyniki konkursu literackiego „Moja mała Ojczyzna, jestem jej częścią”. Laureatami konkursu zostali:

Szkoła Podstawowa (kl. I – III)

Poezja:

I miejsce: Lara Gołuch Na łące, SP w Ustroniu Morskim.

Szkoła Podstawowa (kl. IV –VI)

Poezja:

I miejsce: Martyna Nawrocka Pragnienia, Marzenia, Moje haiku, SP nr 7 w Koszalinie.

II miejsce: Anna Radka Wypad na plażę, SP w Ustroniu Morskim.

III miejsce: Julia Sobiło Marzenie parasola, SP nr 4 w Kołobrzegu.

Wyróżnienie: Wiktor Proć Mój dom, SP w Ustroniu Morskim.

Proza:

I miejsce: Adrianna Brząkała Z dziejów Kamienia Pomorskiego, SP nr 2 w Kamieniu Pomorskim.

II miejsce: Oliwia Chołodowska Tajemnicze miasto, SP nr 2 w Kamieniu Pomorskim.

III miejsce: Magdalena Mikołajczyk Jak powstało Tuczno?, Zespół Szkół w Tucznie.

Poezja:

I miejsce: Dawid Szylak Jakie są moje korzenie?, Zespół Szkół w Krzęcinie.

II miejsce: Martyna Kudlińska Opuszczony pies, Gimnazjum w Ustroniu Morskim.

III miejsce: Nadia Stasiak Brzoza, Zespół Szkół w Krzęcinie.

Proza:

I miejsce: Alicja Bartczak Tam dom mój, gdzie serce moje, Gimnazjum w Ustroniu. Morskim, Jakub Szylak Czołg i człowiek z kwiatami, czyli stan wojenny oczami 11-latka, Zespół Szkół w Krzęcinie.

II miejsce: Anna Kalinowska Prąd elektryczny to ukierunkowany ruch …,  Zespół  Szkół nr 1 w Szczecinie.

III miejsce: Andrzej Ziółkowski Rozmowa z niebem, Gimnazjum w Ustroniu Morskim.

Wyróżnienie: Klaudia Kucharska  I tak to właśnie się zaczęło … , Gimnazjum w Ustroniu Morskim; Monika Remiszewska Moja mała ojczyzna, jestem jej częścią, Gimnazjum nr 7 w Szczecinie.

Po raz pierwszy w historii tego konkursu komisja konkursowa postanowiła nagrodzić pracę w odrębnej kategorii - esej Krzysztofa Andrulonisa Moja mała ojczyzna- jestem jej częścią. Czym jest ojczyzna? z Gimnazjum w Przecławiu.

Nagrody autorom najlepszych prac wręczali Dyrektor Zespołu Szkół Mariola Ostrowska i Wójt Gminy Ustronie Morskie Jerzy Kołakowski.