2013-09-20

Memoriał im. Michała Barty

W piątek 20 września 2013 roku na stadionie lekkoatletycznym LO im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu odbył się uroczysty jubileuszowy XV Memoriał Michała Barty. Jest to mityng lekkoatletyczny organizowany corocznie od 1999 roku w Kołobrzegu. Zawody te są hołdem dla zmarłego w 1996 roku kołobrzeskiego oszczepnika, trenera i wychowawcy młodzieży Michała Barty. Co roku memoriał gromadzi na stadionie lekkoatletycznym czołówkę polskich oszczepników. Podczas tegorocznych zawodów oficjalnie swoją karierę sportową zakończyli Pani Daria Onyśko - Korczyńska - lekkoatletka specjalizująca się w biegach sprinterskich oraz Dariusz Trafas - lekkoatleta specjalizujący się w rzucie oszczepem. Przypomnijmy wszystkim, że pani Daria jest rodowitą ustronianką, absolwentką naszej szkoły. Dwukrotnie brała udział w igrzyskach olimpiskich (Pekin 2008 r. i Londyn 2012 r.), medalistka mistrzostw Europy, wielokrotna medalistka mistrzostw Polski. Tradycyjnie organizatorzy w ramach Memoriału przygotowali zawody lekkoatletyczne dla najmłodszych - uczniów szkół podstawowych. Dwoje naszych uczniów zajęło miejsca na podium. W rywalizacji chłopców najszybszy w biegu na 60 m okazał się Daniel Makowski, a Oliwia Bujniewicz w tej samej konkurencji była trzecia. Niepokonana natomiast była w konkursie skoku w dal. Gratulacje!