2023-11-28

Spotkania z Policjantem

24 listopada odbył się cykl spotkań z Kierownikiem Posterunku Policji w Ustroniu Morskim mł. asp. Jakubem Walczakiem. W spotkaniach udział wzięli uczniowie klas VIII ab, VII abc oraz V b. Poruszona została tematyka dotycząca odpowiedzialności karnej nieletnich wobec przemocy fizycznej i psychicznej, czynów i gróźb karalnych, konsekwencji prawnych za wymuszenia i rozboje, niszczenie mienia prywatnego i społecznego, cyberprzemocy oraz bezpieczeństwa w sieci, niebezpieczeństw związanych z zażywaniem środków psychoaktywnych. Uczniowie byli zainteresowani, zadawali pytania w związku z podejmowanymi tematami.

Zajęcia z przedstawicielem Policji są jednym z działań realizowanych w ramach Szkolnego Programu Wychowawczo – Profilaktycznego. Prowadzą one do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych i niebezpiecznych wśród uczniów, pozytywnie wpływają na zachowanie młodzieży w szkole i poza nią.