2022-09-25

Zaproszenie do udziału w konkursie literackim

Zapraszamy uczniów klas I-VIII szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego do udziału w XX edycji wojewódzkiego konkursu literackiego pt. "Moja mała Ojczyzna, jestem jej częścią" organizowanego przez Szkołę Podstawową w Ustroniu Morskim pod patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. Ze względu na trudności w umieszczaniu załączników prosimy o pobranie zgody rodziców z informacji zamieszczonej w aktualnościach poprzedniego roku szkolnego w dniu 8 października 2021 r.

REGULAMIN XX EDYCJI KONKURSU LITERACKIEGO
„Moja mała Ojczyzna, jestem jej częścią”
organizowanego przez Szkołę Podstawową w Ustroniu Morskim

Cele konkursu:
-  zachęcenie miłośników pisania do prezentowania własnych umiejętności,
-  popularyzowanie twórczości literackiej dzieci i młodzieży,
- rozwijanie wrażliwości i wyobraźni.
Adresaci konkursu:
- uczniowie szkół podstawowych.
Zasady uczestnictwa:
-  Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie na adres organizatora utworu dotąd niepublikowanego i nienagradzanego w innych konkursach, o dowolnej tematyce; prozą lub wierszem.
- Jeden autor może nadesłać tylko jeden utwór, a w przypadku utworów poetyckich maksymalnie 3 utwory.
- Objętość tekstu prozą nie może przekraczać dwóch stron formatu A4, czcionka Times New Roman, rozmiar 12.
- Utwór w trzech egzemplarzach należy opatrzyć godłem (pseudonimem). Do pracy należy dołączyć zaklejoną kopertę opatrzoną takim samym godłem, zawierającą dane personalne (imię, nazwisko, wiek, klasa, adres i numer telefonu szkoły oraz imię i nazwisko opiekuna ucznia). Praca nie może zawierać żadnej informacji identyfikującej jej autora.
Termin składania prac:
Prace należy składać do 28 października 2022r. w sekretariacie Szkoły Podstawowej w Ustroniu Morskim bądź przesłać pocztą na adres – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Ustroniu Morskim, ul. Wojska Polskiego 8, 78 -111 Ustronie Morskie z dopiskiem „konkurs literacki”.
Kryteria oceniania:
-  twórczy charakter utworu,
- poprawność stylistyczna i językowa,
- poziom literacki pracy, ciekawy sposób prowadzenia narracji,
- poprawność ortograficzna i interpunkcyjna.
Prace zostaną ocenione przez komisję powołaną przez Dyrektora Szkoły Podstawowej w Ustroniu Morskim. Organizator nie zwraca prac złożonych na konkurs i zastrzega sobie prawo do wykorzystania bez honorariów utworów konkursowych, np. w celu publikacji. Ocena jury jest ostateczna i niepodważalna. Jury wyłoni laureata w kategoriach poezja i proza w trzech grupach wiekowych: I-III, IV-VI, VII-VIII. Komisja zastrzega sobie prawo do przyznawania nagród ex aequo oraz wyróżnień.

Laureaci konkursu otrzymają nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatora i sponsorów.

O wynikach konkursu i terminie wręczenia nagród organizator poinformuje telefonicznie do 8 listopada 2022 r. Informacje będzie można uzyskać również na stronie internetowej szkoły – www.szkola.ustronie-morskie.pl

Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się 10 listopada 2022r.

Po ogłoszeniu wyników konkursu organizator zwróci się z prośbą do laureatów o przesłanie prac drogą elektroniczną (szkola@ustronie-morskie.pl) w celu opublikowania ich w biuletynie konkursowym i na stronie internetowej szkoły.

Uczestnik konkursu (rodzic/opiekun prawny), wyraża zgodę na przetwarzanie przez organizatora danych osobowych w celach komunikacyjnych, naukowych, dydaktycznych i statystycznych.