2021-12-16

Klasa 2b zdobi świąteczne pierniki

Zbliża się okres Świąt Bożego Narodzenia, czas świątecznych wypieków, ubierania choinki i innych przedświątecznych przygotowań. I to właśnie ta przedświąteczna „gorączka” stała się doskonałą okazją do zorganizowania w naszej szkole „Warsztatów zdobienia  świątecznych pierników”. Na zajęciach uczniowie klasy II b, mieli okazję nauczyć się zdobić pyszne, świąteczne pierniki. Z wielką radością uczniowie zdobili przyniesione przez mamę pierniki i wysłuchali historię pieczenia ciasteczek. Dowiedzieli się jak kiedyś przygotowywano te smakołyki, jakich dodawano przypraw, skąd wzięła się ich nazwa. Pani czuwała nad organizacją pracy, służyła pomocą podczas wspólnego ozdabiania. Podczas warsztatów w szkole unosił się korzenny zapach przywołujący wśród dzieci, najmilsze wspomnienia świąteczne. Ozdabianie  pierniczków sprawiło dzieciom wielką radość, a jednocześnie w sposób miły i praktyczny utrwaliło tradycje Świąt Bożego Narodzenia.