2013-09-02

Nasza ,,podstawówka" najlepsza!

Kołobrzeski Szkolny Związek Sportowy dokonał podsumowania współzawodnictwa sportowego szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych za miniony rok szkolny 2012/2014 w ramach Kołobrzeskiej Olimpiady Młodzieży. W najmłodszej kategorii, najbardziej aktywną sportowo szkołą z terenu powiatu kołobrzeskiego okazała się po raz kolejny nasza ,,podstawówka”!
Każda placówka przez cały rok szkolny otrzymywała punkty za udział i osiągnięcia uczniów w zawodach sportowych zgodnie z punktacją zawartą w regulaminie współzawodnictwa KOM. W każdej dyscyplinie sportowej punkty dziewcząt i chłopców liczone są osobno, a suma punktów daje wynik końcowy klasyfikacji generalnej współzawodnictwa szkół. Punktacja obejmowała następujące konkurencje – w rywalizacji szkół podstawowych: mini piłka siatkowa, mini koszykówka, mini piłka ręczna, mini piłka nożna, sztafetowe biegi przełajowe, czwórbój LA, trójbój LA, drużynowy tenis stołowy, indywidualne biegi przełajowe, pływanie i unihokej. Uczniowie szkół gimnazjalnych zdobywali punkty: w sztafetowych biegach przełajowych, szkolnej lidze LA, indywidualnych zawodach LA, lekkoatletycznym Pucharze Humberta, drużynowym tenisie stołowym, koszykówce, piłce siatkowej, piłce nożnej, piłce ręcznej, indywidualnych biegach przełajowych, pływaniu oraz unihokeju.
Każda szkoła na początku roku szkolnego dokonuje zgłoszenia swoich reprezentantów do udziału w poszczególnych dyscyplinach sportowych, w których zamierza wziąć udział i wówczas jest informowana o organizacji danej imprezy, której termin odpowiada zarządzeniom Zachodniopomorskiego Szkolnego Związku Sportowego.