2022-12-15

Chatka z piernika

Zbliża się okres Świąt Bożego Narodzenia, czas świątecznych wypieków. To właśnie te przedświąteczne  przygotowania stały się doskonałą okazją do zorganizowania w naszej szkole „Warsztatów zdobienia  świątecznych domków piernikowych”.

Zajęcia odbyły się w klasie , gdzie uczniowie klasy III b, mieli okazję zdobić pyszne, świąteczne domki piernikowe. Z wielką radością zdobiły przyniesione  przez Rodziców pierniki. Pani czuwała nad organizacją pracy, służyła pomocą podczas wspólnego ozdabiania.

Podczas warsztatów  w szkole unosił się korzenny zapach przywołujący wśród dzieci, najmilsze wspomnienia świąteczne. Ozdabianie  domków piernikowych sprawiło dzieciom wielką radość, a jednocześnie w sposób miły i praktyczny utrwaliło tradycje Świąt Bożego Narodzenia.