2016-09-04

Narodowe Czytanie z udziałem uczniów

Uczniowie gimnazjum: Julia Jurgielewicz, Martyna Kudlińska, Mateusz Basarab i Daniel Makowski oraz nauczyciel języka polskiego Adam Depta wzięli udział w Narodowym Czytaniu „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza, które w naszej miejscowości odbyło się podczas gminnych dożynek. Choć trema towarzyszyła występowi trzecioklasistów, to przed licznie zgromadzoną publicznością wypadli znakomicie.
Gimnazjaliści rozpoczęli lekturę „Quo vadis” już w piątek, podczas lekcji języka polskiego i historii, przygotowali też okolicznościową gazetkę poświęconą Henrykowi Sienkiewiczowi i jego dziełom, obejrzeli także ekranizację powieści w reżyserii Jerzego Kawalerowicza.
Narodowe Czytanie odbyło się w Polsce po raz piąty. „Quo vadis” czytano w ponad 2 tys. miejsc w kraju i za granicą. Prezydent Andrzej Duda z małżonką rozpoczęli i zakończyli tę ogólnopolską akcję w ogrodzie Saskim w Warszawie. Pomysłodawcą wspólnego czytania wybitnych dzieł literatury polskiej jest prezydent Bronisław Komorowski.