2022-05-01

Jubileuszowa edycja konkursu Mój dom, moja Ojczyzna, moja Europa

Konkurs plastyczny Mój dom, moja Ojczyzna, moja Europa obchodzi jubileusz 30 – lecia. 29 kwietnia odbyło się rozstrzygniecie jego trzydziestej edycji. Dyrektor Mariola Ostrowska przypomniała historię konkursu, którego pomysłodawcą był poprzedni Dyrektor Szkoły Eugeniusz Koźmiński. Wspomnieniami dotyczącymi początków konkursu, a także okolicznościami związanymi z ustanowieniem herbu, flagi oraz pierścienia gminy Ustronie Morskie, podzielił się z uczestnikami wystawy Wójt Stanisław Zieliński. Gratulacje nagrodzonym i wyróżnionym uczniom złożyła Wójt Gminy Bernadeta Borkowska, która była też fundatorką okolicznościowego tortu. Gościem jubileuszu była Sylwia Budna, wieloletnia nauczycielka plastyki w naszej szkole i organizatorka wielu edycji konkursu. List, zawierający wspomnienia, przesłała Lidia Nejkauf, nauczycielka plastyki, organizatorka pierwszych konkursów i wystaw. Konkurs odbywa się pod patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.