2023-06-23

Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

23 czerwca 2023 roku uroczyście pożegnaliśmy rok szkolny 2022/2023. Nie zabrakło radości, wzruszeń oraz łez z powodu rozstania ze szkołą, koleżankami, kolegami i nauczycielami. Na sali gimnastycznej, po odśpiewani hymnu narodowego odbyła się ceremonia przekazania Sztandaru Szkoły i ślubowanie absolwentów. Następnie świadectwa i dyplomy uczniom klas ósmych wręczali Dyrektor Szkoły Mariola Ostrowska, Wójt Gminy Bernadeta Borkowska i Przewodniczący Rady Gminy Krzysztof Grzywnowicz. Podziękowania zostały złożone również rodzicom, którzy aktywnie działali na rzecz szkoły. Miłą niespodziankę dla absolwentów przygotowali uczniowie klas VII, którzy życzeniami i drobnym upominkiem pożegnali starszych kolegów. Część oficjalną uroczystości zakończyły przemówienia Wójta Gminy, Przewodniczącego Rady Gminy i  Pani Dyrektor, która podsumowała miniony rok szkolny. Złożyła też życzenia udanych i bezpiecznych  wakacji, pełnych wrażeń i słonecznej pogody. Uczniowie klas 1 – 7 spotkali się ze swoimi wychowawcami w salach lekcyjnych i tam odebrali świadectwa, dyplomy i nagrody. Jak co roku przyznany został tytuł „Uczeń z klasą”, który przypadł uczennicy klasy 8b Aleksandrze Windorpskiej. Tytuł Prymusa zdobyła Julia Regińska, która ze wszystkich przedmiotów uzyskała oceny celujące. Tytuł Małego Prymusa otrzymali: Michalina Bruśniak, Julia Szpineta, Miłosz Plesiak, Lena Monieta, Maximilian Żukowski. Drodzy Uczniowie, nadszedł teraz czas odpoczynku. Spędźcie wakacje z dala od wszelkich trosk, zmartwień, realizując swoje plany i marzenia.