Europejski Dzień Języków Obcych

25 września 2015 r. w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. W tym dniu uczniowie mieli okazję brać udział w warsztatach edukacyjnych prowadzonych przez p. Jolantę Milewską z Centrum Informacji Europejskiej w Kołobrzegu. Wzbogacili swoją wiedzę o językach obcych oraz krajach członkowskich.
Podczas przerw prowadzony był bufet „Food around the World”, gdzie można było skosztować potraw z różnych części świata. Dania przygotowali rodzice wraz z dziećmi z klas 4-6 z ekologicznych i zdrowych produktów. Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na Samorząd Uczniowski.
Każda klasa uczestniczyła w wystawie makiet obiektów Londynu. Każdy mógł zakręcić kołem i wziąć udział w quizie,  zdobywając tym samym upominek.
Zostały ogłoszone wyniki dwóch konkursów: „Zakochaj się w Londynie”, polegający na przygotowaniu przez uczniów makiety lub modelu miejsca, zabytku lub atrakcji turystycznej znajdujących się w Londynie, a także z „Wiedzy o Językach”, w którym to dzieci musiały prawidłowo udzielić odpowiedzi na 12 pytań. Pytania były zamieszczane przez 4 dni na szkolnych korytarzach.
Zwycięzcami w konkursie „Zakochaj się w Londynie” zostali:
W kategorii klas IV:
I miejsce - Maria Lewandowska oraz Nikola Lipska z kl. IV a
II miejsce - Nicol Roszczyńska z kl. IV a
III miejsce - Maksym Kalociński z kl. IV a
W kategorii klas V:
I miejsce - Angelika Wiśniewska z kl. V a oraz Aleksandra Kruszyńska z kl. V b
II miejsce - Wiktoria Pietrzak z kl. V a
III miejsce - Weronika Bętkowska z kl. V a oraz Bartosz Budny z kl. V b
W kategorii klas VI:
I miejsce - Patrycja Zasada oraz Rafał Kubiak
II miejsce- Klaudia Węglowka
W konkursie „Wiedzy o Językach”:
I miejsce zajęli: Sonia Staszak z kl. IV a, Tymoteusz Saraban oraz Kuba Węclewski z kl. V a, Klaudia Węglowska z kl. VI
Nagrody dla zwycięzców zostały ufundowane przez Centrum Informacji Europejskiej w Kołobrzegu. Organizatorami obchodów Dnia Języków Obcych były panie: Dąbrówka Olejnik, Agnieszka Socha i Anna Olewińska.