2023-03-18

Być Irlandczykiem - Dzień Świętego Patryka

"Każdy chciałby choć jeden dzień w roku być Irlandczykiem”

17 marca w piątek w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Świętego Patryka – patrona Irlandii.

Jest to irlandzkie święto narodowe i religijne. Współcześnie przyjmuje postać wielkich zabaw.  Najważniejszą tradycją obchodów dnia Św. Patryka jest noszenie ubrań w kolorze zielonym, dlatego zachęciliśmy uczniów naszej Szkoły do ubrania się w zielone rzeczy lub zielone elementy. Zieleń to narodowy kolor Irlandii, nawiązujący do trawiastego krajobrazu wyspy i symbolizujący koniczynę przypisywaną tradycyjnie Świętemu Patrykowi.

Uczniów klas I-III odwiedził St.Patrick's z życzeniami, klasy 4-8 tego dnia mogły wziąć udział w quizie. Wszyscy mogliśmy podziwiać prace wykonane w konkursie pt. "Picture in the Word". oraz obejrzeć wystawę prac konkursowych "Idiom in the picture".

Wyniki konkursu już niebawem ❤️.