2022-10-01

Dzień Języków Obcych

Kolejny raz w naszej szkole mieliśmy przyjemność zorganizować Europejski Dzień Języków Obcych. To doskonała okazja, aby zwrócić dzieciom uwagę, jak ważna jest umiejętność porozumiewania się z ludźmi, którzy mieszkają w innych częściach naszego globu. Dzięki znajomości języków obcych mamy lepszy dostęp do wiedzy oraz większe możliwości poznawania nowych ludzi i zawierania przyjaźni. Aby uczcić ten dzień uczniowie przebrali się za sławne postacie,a w trakcie przerwy mogli udać się do kawiarenki "Food around the world",aby skosztować potraw z różnych stron świata,przygotowanych przez rodziców. W trakcie lekcji angielskiego,poprzez zabawy i quizy, dzieci poznały nowe słownictwo w różnych językach,odmienność kulturową, tradycje oraz wzbogaciły swoją wiedzę z geografii. W tym roku odbył się konkurs na najlepiej przebrana klasę i plastyczny na portret Królowej Elżbiety II. Laureatów konkursów poznamy wkrótce. Dziękujemy rodzicom oraz uczniom za wkład włożony w przygotowanie uroczystości.