2023-06-05

Wirus Świrus ... i cała reszta

Wirus Świrus ... i cała reszta
Byliśmy w teatrze i przeżyliśmy niesamowitą przygodę. Przenieśliśmy się do królestwa Imperatora Sam-Dzunga, znajdującego się wewnątrz nowoczesnego telefonu komórkowego. Widzieliśmy, jak Wirus przejął władzę nad Piotrusiem - właścicielem telefonu. Chłopiec przestał jeść, spać, uczyć się i bawić, zaczął okłamywać swoją mamę. Na szczęście plan Wirusa, żeby program uzależniający dzieci dostał się drogą internetową do innych telefonów, nie powiódł się. Od złego Wirusa Świrusa Piotrusia oraz inne dzieci ratują trzy niepozorne, nigdy nie używane programy.
To była świetna współczesna przypowieść pedagogiczna dotyczącą niebezpieczeństw związanych z plagą dzisiejszych czasów: uzależnieniem od technologii.