1 czerwca

Niech Wam się spełnią pragnienia,
niech słonko zawsze Wam świeci,
przyjmijcie te skromne życzenia,
dla małych i … dużych dzieci.

Oj działo się działo!
W szkolnych rozgrywkach sportowych w kategorii klas I SP zwyciężyła klasa I a, w kategorii klas II - III SP - klasa II b, w kategorii klas IV - VI - klasa V b, a w kategorii klas gimnazjalnych - klasy A. Najlepsze drużyny otrzymały dyplomy i... torbę cukierków. Odbył się także mecz w piłkę siatkową uczniowie - nauczyciele. Po zaciętej walce wygrali nauczyciele.

W tym dniu pamiętało o nas Stowarzyszenie Kupców z Ustronia Morskiego. Dzięki inicjatywie członków Stowarzyszenia każda klasa ze szkoły podstawowej miała zapewniony półgodzinny przejazd kolejką po Ustroniu Morskim i Sianożętach oraz poczęstunek w ośmiu punktach gastronomicznych na terenie naszej miejscowości. Sprawiliście dzieciakom dużo radości! Dziękujemy!

2 czerwca

Dzisiaj odbędzie się II Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas I - III SP o tytuł "Ortografik Roku"

5 czerwca

O godz. 11.40, na dużej sali gimnastycznej odbył się program profilaktyczno - edukacyjny dla uczniów klas I - VI pt "Doktor Dolittle". Uczestniczyli w nim również uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Rusowie.
Była to humoreska sceniczna o niezwykłym lekarzu znającym mowę wszystkich zwierząt. Tytułowemu bohaterowi udaje się wyjść cało z opresji dzięki sprytowi i chęci niesienia pomocy innym. Spektakl miał na celu zachęcenie dzieci do dokonywania wyborów właściwych wartości i zastanowienie się nad własnym postępowaniem w stosunku do innych.

O godz. 12.30 uczniowie klas I - III w ramach Szkoły Marzeń pojechali do Koszalina, do kina "Kryterium", na spektakl teatralny "Tomcio Paluch".

A od godz. 17.00 - 18.00 zapraszamy wszystkich Rodziców na ostatni już w tym roku szkolnym Dzień Otwarty.

6 czerwca

Uczniowie klas I - III SP walczyli o tytuł "Matematyk roku" w II konkursie matematycznym.

Uczniowie klas III gimn. pojechali rowerami do Dargocic na czterodniowy biwak.

7 czerwca

Klasy I SP pojechały do Zieleniewa.

8 czerwca

W ramach zajęć ekologicznych klasy VI pojechały na wycieczkę do Słowińskiego Parku Narodowego.

Klasa I b SP jest na basenie w Gryfinie.

12 czerwca

Święto Szkoły Marzeń - prezentacja lokalna. Bawiliśmy się świetnie. Zaprezentowaliśmy swoje działania i efekty tych działań poprzez scenki teatralne, piosenki, prezentację multimedialną, wystawę prac plastycznych i pokaz medali i miejsc w zawodach pływackich. W konkursach dzielnie brali udział zaproszeni goście: Pan Wójt, Przewodniczący Rady Gminy, członkowie Stowarzyszenia Artystów, pracownicy GOK, rodzice i uczniowie. Przewodnim motywem prezentacji była piosenka "Najlepiej razem".

14 czerwca

W ramach Szkoły Marzeń klasy VI pojechały do Filharmonii Koszalińskiej na bajkę muzyczna "Królewna Śnieżka"

22 czerwca

Gościliśmy dzisiaj w szkole grupę młodzieży z Litwy i Ukrainy.

23 czerwca

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2005/2006.

Świadectwa, nagrody, dyplomy rozdane. Nadeszły juz oczekiwane przez wszystkich wakacje!

Wieczorem absolwenci gimnazjum pożegnali się już ostateczne ze szkołą wspaniale bawiąc się na  gimbalu.
Życzymy wszystkim słonecznych, bezpiecznych i wspaniałych wakacji, a absolwentom dostania się do wymarzonej szkoły.